+380982463212 +380505559894 м. Рівне, вул. Промислова 1.

Види цегли, що використовується в будівництві.

Види цегли

Цегла є універсальним будівельним матеріалом, що налічує давню історію та тисячі років використання. Це матеріал має високу міцність та в залежності від свого призначення може використовуватись у будівництві будівель, тунелів, мостів, печей, арок, димоходи та інше. Та не лише механічні властивості є основою для вибору цегли як будівельного матеріалу, багато виробників роблять цеглу привабливою для облицювання, зовнішнього та внутрішнього, роблячи неповторним естетичний вигляд об'єкту. 

Багато з перших цегл були необпечені вогнем, а просто висушені під дією сонця. Так як вони мають слабку марку міцності, то в сучасному будівництві не використовуються.

В цій статті ми розглянемо які види цегли випускаються заводами в Україні, їхні характеристики та де можна використовувати.

Рядова будівельна цегла.

Рядова цегла М75 та М100 випускається багатьма заводами України. Є щільова та повнотіла цегла. Щільова відрізняється від повнотілої наявністю отворів в тілі цегли, що робить її легшою зменшуючи навантаження на фундамент. Порівняно з пустотною цеглою, повнотіла має кращі шумоізолюючі характеристики. Повнотілу цеглу краще застосовувати для перегородок в приміщені. Так як цегла відносно меленька деталь в будівництві то можна легше втілювати задуми архітекторів на практиці. Також рядова будівельна цегла буває вищої марки міцності - М125, М150, М200. Таку цеглу використовують в некаркасному висотному будівницві нижніх поверхів де буде високе навантаження, цокольних поверхів. Вся рядова цегла має високе водопоглинання і повинний бути виконанний захисний шар штукатурки або інший матеріал який витримує атмосферні впливи. Виробниками рядової цегли зазвичай є локальні заводи, що розташовані поблизу великих міст.

Ми реалізовуємо цеглу заводів Городок, Северинівка, Вітебська, Горинь.

Силікатна цегла

Вапняно-піщана цегла, яку також називають силікатною цеглою кальцію або цеглою з крем’яного вапняку, виготовляється із суміші, що складається з піску, вапна та води. Найчастіше цегла виготовляється в білому кольорі, але інколи додають пігмент для отримання іншого кольору. Силікатна цегла отримується за допомогою хімічного процесу, тепла та високого тиску. Цегла на 90% складається з піску. Вапняно-піщана цегла має зазвичай високу марку міцності М150-М200 та може використовуватись в приватному та висотному будівництві. На відміну від керамічної рядової цегли має чіткі розміри та рівні краї, що полегшує процес кладки та зменшує кількість використання розчину для кладки. Може залишатись видимою при будівництві будинка.

Фірма ЛАВІСС-брік співпрацює з ПАТ "Житомирський Комбінат Силікатних Виробів".

Керамічна облицювальна цегла.

Керамічна облицювальна цегла - це цегла що виготовляється з глини яка обпалюється при температурі 900°C. Переважно її використовують для облицювання будинків та внутрішнього декору. Марка міцності варіюється від М150 до М250. Хоча при відносно великій міцності на стиск, цегла не передбачена для мурування парканів та димоходів так як вона пустотна і має високе водопоглинання, яке становить 8-12%. При облицюванні стін будинку потрібно звертати увагу щоб у зимній період при танені снігу не було затікань. Адже вночі температура опускаючись нижче нуля буде розширяти воду в цеглині спричинюючи її руйнування. Для запобігання цього можна нанести захисний шар гідрофобізуючої рідини. В своїй більшості керамічна цегла випускається в стандартних кольорах: червона, персик, коричнева, жовта, біла. Деякі заводи завдяки контролю кисню в печах отримують флешовану цеглу не однорідного кольору.

Основними виробниками керамічної облицювальної цегли в Україні є такі заводи:

-Білоцерківський Цегельний Завод (м. Біла Церква)

-Євротон (с. Розділ)

-Слобожанська Будівельна Кераміка (м. Ромни)

-Прокерам (м. Івано-Франківськ)

Керамічна клінкерна цегла.

Цегла виготовлена з тугоплавких глин та обпалена при температурі 1100 градусів називається - Клінкерна цегла. Завдяки обпаленю високими температурами цегла частково осклована і має маленьке водопоглинання (<5%), що дає змогу будувати в різних кліматичних зонах, навіть тих що піддаються різким перепадам температур. Паркани, колони, стовчики, димарі також можна будувати використовуючи клінкерну цеглу. Клінкерну цеглу в Україні випускають читири заводи: Євротон, Керамейя, Білоцерківська Цегла та FP Klinker. Кожен з них має свою кольорову гаму, марку міцності, фактуру продукції. На деякий вид продукції наносять рустику(посічки) та за допомогою ангобованої фарби створюють ще більше різноманіття відтінків. Марка міцності коливається від М300 до М400. Більшість заводів дає на свою клінкерну продукцію гарантію понад 100 років. Звичайно це збільшує попит на неї навіть не зважаючи на те що ціна відрізнається на той самий колір в облицювальній керамічній цеглі. Облицювавши будинок з клінкерної цегли ви назавжди забудете про проблеми з фасадом.

Бетонна(гіперпресована) цегла

Гіперпресована цегла складається з цементу, води і наповнювача. Цегла утворюється шляхом заливу бетону у форму для відливу та отримання кінцевого продукту. За допомогою додавання пігменту можна отримати різні кольорові відтінки. Також можна створювати різну лицеву фоктуру, що відповідатиме саме вашому проектові. Середня міцність на стиск дорівнює М300. Також має маленьке водопоглинання, відповідно циклічність F200. Зазвичай таку цеглу використовують для мурування цоколів, парканів, колон. 

В нас Ви можете отримати якісну продукцію від заводів Літос(м. Бориспіль) та Еліт Брік(с. Гавришівка, Вінницька обл.).

Цегла ручного формування.

Цегла ручного формування робиться з річкової або звичайної глини. Це одна з найдавніших технологій виробництва керамічної цегли. Перша цегла ручного формування була зроблена за допомогою спеціальних форм в які засипався пісок щоб глина не приставала до стінок. Таким чином саме пісок був митцем який створював лицеву частину цегли. В сучасному виробництві пісок так і залишився формуючим елементом тільки саму форму вже роблять у автоматичному процесі за допомогою преса. Зараз це на рівні з клінкерною цеглою є один з найкращих будівельних матеріалів для викладання видних частин в будинку, як втутрішніх так і зовнішніх. Готові цеглини мають абсолютно різну фактуру і немає двох ідентичних цеглин між собою. Це однозначно буде виглядати красиво і додасть історичного духу вашій будівлі.

Ми обрали для співпраці партнера з довгою історією та чудовою якістю - Нідерландський завод "Engels baksteen".


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре